HISTÓRIA ŠKOLY

Naša škola vznikla ako novozriadené učilište 5. - 6. októbra 1985 pod názvom: Osobitné odborné učilište. Zriaďovateľom bol KNV Bratislava. Prvou riaditeľkou učilišťa bola PhDr. Milena Nozdrovická. druhou PhDr. Magdaléna Matulová. Od roku 2010 je riaditeľkou PaedDr.Janka Stoláriková

Začiatok prvého školského roku sa časovo pounul z dôvodu dokončovania nevyhnutných stavebných úprav. V rokoch 1985 až 1994 bolo učilište "iba" dievčenské. Po roku 1994 sme prijímali do učebných odborov aj chlapcov.

Prvé učebné odbory boli Kožiarska výroba so zameraním na šitie zvrškov obuvi, Poľnohospodárska výroba so zameraním na záhradníctvo. V priebehu školských rokov sa prvý učebný odbor preorientoval na opravu obuvi, tiež vznikol ďalší učebný odbor Keramická výroba - keramická tvorba. Na odborný výcvik žiaci cestovali až do Čabu, čo sa po čase ukázalo neefektívne.

V roku 1992 sa otvoril nový učebný odbor Polygrafická výroba - knihárne a kartonáž.

Od školského roku 1998/1999 máme vytvorené i elokované pracovisko v Palárikove, kde sa od začiatku žiaci pripravujú v učebnom odbore Obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál. V súčasnosti máme v Palárikove aj Cukrársku výroku. Pre veľký záujem o odbor "kuchárov"  sme v školskom roku 2004/2005 otvorili tento odbor aj v Mojmírovciach.

Od školskéh roku 1.9.2010 sme otvorili aktuálny učebný odbor Obchodná prevádzka - príprava, skladovanie a predaj tovaru.

Našu školu navštívili viaceré osobnosti politického, spoločenského a kultúrneho života, - spisovateľka Mária Čeretková - Gálová, psychológ PhDr. Štefan Knotek, pani Emília Kováčová - manželka prvého slovenského prezidenta, speváčka p. Lýdia Volejníčková, operný spevák Martin Babjak, huslista Peter Michalica, hudobná skupina Desmod, ale aj lekári MUDr Miroslav Krjak, Ján Čanaky.....

V súčasnosti škola organizuje výchovné koncerty, na ktoré pozývame interprétov rôznych umeleckých žánrov, napríklad spevákov Balúchovú, Lazara, ale aj manželov Žilíkových.

Od začiatku školy je jej súčasťou aj internát, v ktorom majú ubytovaní žiaci možnosť realizovať sa v záujmových krúžkoch. Kultúrno-vzdelávacie podujatia sa organizujú aj v školskej knižnici: každý školský rok súťažíme v Projekte Najzaujímavejšie podujatie v ŠK pri príležitosti MD ŠK. Aktuálne v tomto školskom roku usporadúvame čitateľské stretnutia na podporu a rozvoj čitateľskej gramotnosti.

Zúčastnujeme sa športových, umeleckých súťaží i súťaží v zručnosti žiakov. Organizujeme zaujímavé exkurzie, lyžiarsky kurz. Navštevujeme rôzne výstavy, na viacerých sa aktívne podieľame vlastnými reprezentačnými výrobkami.

Z našej školy odišlo už mnoho detí "do života". Ich listy adresované svojím učiteľom a vychovávateľom, ktorí im neraz nahradzovali rodičovskú lásku a starostlivosť, svedčia o zmysle pedagogigckej práce,o spoločenskom význame nášho odborného učilišťa.